Loading...
+48 732 713 483 biuro@enze.pl

FAQ

Czyli najczęściej zadawane pytania

W tym dziale postaramy się przybliżyć terminy i kwestie, na które możesz się natknąć podczas zgłębiania tematu tworzenia własnej strony internetowej.

Jeśli jednak nie widzisz tu odpowiedzi na nutrujące Cię pytania z zakresu internetu, to zachęcamy, skorzystaj z formularza na dole strony i prześlij nam swoje pytanie, a my odpowiedziedź postaramy się zamieścić na tej stronie.

Czego potrzebuję, aby uruchomić własną stronę internetową?

Mówiąc najkrócej i najbardziej rzeczowo nie potrzebujesz niczego więcej jak tylko nas 🙂 Zlecając nam to zadanie nie musisz się martwić o nic, wszelkie kwestie techniczne załatwiamy tak byś nie musiał o nich myśleć.

A jeśli mimo wszystko chcesz wiedzieć jakie główne elementy składają się na stronę WWW, to w wielkim skrócie można je opisać tak:

  • adres internetowy (domena, na przykład: “jakasstronainternetowa.pl”)
  •  serwera wirtualnego bądź dedykowanego (czyli miejsca gdzie “fizycznie” znajdą się pliki Twojej strony internetowej)
  • serwisu WWW przygotowanego pod kątem programistycznym i graficznym (czyli tego wszystkiego, co będzie odpowiadało, za wyświetlanie na ekranach Twojej strony)
Co to jest domena internetowa?

Pomijając techniczne zawiłości i powiązania z tak zwanymi adresami IP, czy serwerami DNS, domenę można ogólnie określić jako łatwą do zapamiętania nazwę przypisywaną do konkretnej strony internetowej. Innymi słowy domena to po prostu adres strony internetowej (na przykład domeną, adresem tej strony jest: “enze.pl”). Domena zawsze ma unikalny charakter co znaczy, że w internecie nigdy nie istnieją dwie identyczne domeny.

Hosting - co to takiego?

Hosting to usługa dostarczająca tak zwane serwery dedykowane i serwery wirtualne.

Czym są serwery dedykowane i wirtualne?

Mówiąc językiem człowieka nie związanego z tematem, można powiedzieć, że serwer dedykowany to komputer włączony do ogólnoświatowej sieci Internet, a mający na celu udostępnienie miejsca potrzebnego na pliki składające się na stronę internetową, oprogramowania potrzebnego do prawidłowej obsługi witryny WWW oraz innych usług niezbędnych do pracy serwisu WWW, poczty e-mail, serwerów FTP itp.

Serwer wirtualny jest odpowiednikiem serwera dedykowanego, jednak w jego ekonomiczniejszej wersji. Jeśli serwer, udostępnia usługi nie jednemu klientowi, a jego moc obliczeniowa i powierzchnia dysków jest dzielona na wiele serwisów internetowych wówczas można powiedzieć, że serwer ten udostępnia serwery wirtualne.

Co daje mi zakup domeny?

Zakup domeny sprawia, że twoja strona WWW otrzymuje łatwy do zapamiętania (nierzadko krótki, i chwytliwy) adres internetowy. Ponad to mając własną domenę masz możliwość korzystania z całej puli adresów e-mail (np.: biuro@twojadomena.pl, kontakt@twojadomena.pl, twojeimie@twojadomena.pl, sklep@twojadomena.pl itp.).

Posiadając domenę i nie ponosząc dodatkowych wydatków, możesz również tworzyć tak zwane poddomeny (subdomeny), które mogą działać jako odrębne adresy internetowe kierujące internautów na podstrony twojego serwisu WWW, lub na odrębne witryny internetowe (np.: sklep.twojadomena.pl, filia.twojadomena.pl)

Co to jest alias e-mail?

Jest to dodatkowy adres, skierowany na już istniejącą skrzynkę e-mail. Oznacza to, że posiadając skrzynkę o adresie np. twojeimię@twojadomena.pl, możesz “podpiąć” do niej kolejne (praktycznie bez ograniczeń) adresy e-mail i odbierać na jednym koncie poczty elektronicznej listy pisane pod wszystkie te adresy.

CHĘTNIE CIĘ POZNAMY, ODWIEDŹ NAS

38-500 Sanok
ul. Robotnicza 19

WOLISZ ZADZWONIĆ, NAPISAĆ? OK, to nasze namiary ?

+48 732 713 483
kontakt@enze.pl

Skontaktuj się z Nami

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Scroll Up