Zaznacz stronę

Najczęściej zadawane pytania

czyli tak zwane Faq

W tym dziale postaramy się przybliżyć terminy i kwestie, na które możesz się natknąć podczas zgłębiania tematu tworzenia własnej strony internetowej.

Jeśli jednak nie widzisz tu odpowiedzi na nutrujące Cię pytania z zakresu internetu, to zachęcamy, skorzystaj z formularza znajdującego się w dziale KONTAKT i prześlij nam swoje pytanie, a my odpowiedziedź postaramy się zamieścić na tej stronie.

Strona internetowa - cena

Zatanawiasz się ile koszuje strona internetowa. My nic nie ukrywamy. Cenę możesz sprawdzić w zakładce CENNIK.
Ceny, które tam znajdziesz pozwolą Ci ocenić potencjalne koszty. Jeśli skontaktujesz się z nami, chętnie zrobimy dla Ciebie dokładną kalkulację przystosowaną do Twoich potrzeb. Zapraszamy serdecznie, skontaktuj się z nami.

Strona internetowa za darmo. Czy to coś dla mnie?

To dobre pytanie. Zastanów się dlaczego w ogóle myślisz o stronie, do jakich celów ją potrzebujesz. Jeśli myślisz o stronie prywatnej, albo takiej nie zobowiązującej, stronie która jest raczej eksperymentem czy próbą pojawienia się w interneciem, to sprawa jest jasna. Darmowa strona jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Da Ci miejsce na serwerze i adres internetowy. Jest też szansa, że serwis udostępniający te dwie rzeczy, da Ci również narzędzie byś mógł umieścić na swojej nowej stronie jakieś treści.

Może jednak potrzebujesz stronę internetową bo chcesz dotrzeć do nowych klientów? Może chcesz profesjonalnie zaprezentować swoją ofertę. Może chcesz sprzedawać usługi lub produkty nie tylko osobom mieszkającym w twojej miejscowości, ale w regionie, kraju, a nawet na świecie?

Wczuj się więc w położenie swoich klientów. Na pewno chętnie skorzystają z usług lub produktów firmy profesjonalnej, dającej pewność, że to co kupują jest warte swojej ceny, dającej również poczucie wysokich standardów bezpieczeństwa i jakości.

Jak takie poczucie dać klientowi? Jak sprawić by traktował poważnie Twoją ofertę?

To właśnie Twoja strona internetowa będzie pierwszą rzeczą, z którą zetknie się Twój klient. To nią wywołasz pierwsze wrażenia i to nią przekonasz (lub nie) klientów do siebie.

Warto też mieć świadomość, że darmowa strona internetowa nie tylko daje Ci darmowe miejsce na serwerze i adres. Daje również odległe miejsca w wyszukiwarkach, powolne ładowanie strony, szablonowość i bardzo często reklamy, które nie będą reklamować Ciebie, ale będą zasłaniać Twoje produkty. Cóż samo życie, prawda?

Czy zatem strona internetowa za darmo to coś dla Ciebie? Czy właśnie na tej części swojego biznesu chcesz oszczędzić?

Czego potrzebuję, aby uruchomić własną stronę internetową?

Mówiąc najkrócej i najbardziej rzeczowo nie potrzebujesz niczego więcej jak tylko nas 🙂 Zlecając nam to zadanie nie musisz się martwić o nic, wszelkie kwestie techniczne załatwiamy tak byś nie musiał o nich myśleć.

A jeśli mimo wszystko chcesz wiedzieć jakie główne elementy składają się na stronę WWW, to w wielkim skrócie można je opisać tak:

  • adres internetowy (domena, na przykład: “jakasstronainternetowa.pl”)
  •  serwera wirtualnego bądź dedykowanego (czyli miejsca gdzie “fizycznie” znajdą się pliki Twojej strony internetowej)
  • serwisu WWW przygotowanego pod kątem programistycznym i graficznym (czyli tego wszystkiego, co będzie odpowiadało, za wyświetlanie na ekranach Twojej strony)
Co to jest domena internetowa?

Pomijając techniczne zawiłości i powiązania z tak zwanymi adresami IP, czy serwerami DNS, domenę można ogólnie określić jako łatwą do zapamiętania nazwę przypisywaną do konkretnej strony internetowej. Innymi słowy domena to po prostu adres strony internetowej (na przykład domeną, adresem tej strony jest: “enze.pl”). Domena zawsze ma unikalny charakter co znaczy, że w internecie nigdy nie istnieją dwie identyczne domeny.

Hosting - co to takiego?

Hosting to usługa dostarczająca tak zwane serwery dedykowane i serwery wirtualne.

Czym są serwery dedykowane i wirtualne?

Mówiąc językiem człowieka nie związanego z tematem, można powiedzieć, że serwer dedykowany to komputer włączony do ogólnoświatowej sieci Internet, a mający na celu udostępnienie miejsca potrzebnego na pliki składające się na stronę internetową, oprogramowania potrzebnego do prawidłowej obsługi witryny WWW oraz innych usług niezbędnych do pracy serwisu WWW, poczty e-mail, serwerów FTP itp.

Serwer wirtualny jest odpowiednikiem serwera dedykowanego, jednak w jego ekonomiczniejszej wersji. Jeśli serwer, udostępnia usługi nie jednemu klientowi, a jego moc obliczeniowa i powierzchnia dysków jest dzielona na wiele serwisów internetowych wówczas można powiedzieć, że serwer ten udostępnia serwery wirtualne.

Co daje mi zakup domeny?

Zakup domeny sprawia, że twoja strona WWW otrzymuje łatwy do zapamiętania (nierzadko krótki, i chwytliwy) adres internetowy. Ponad to mając własną domenę masz możliwość korzystania z całej puli adresów e-mail (np.: biuro@twojadomena.pl, kontakt@twojadomena.pl, twojeimie@twojadomena.pl, sklep@twojadomena.pl itp.).

Posiadając domenę i nie ponosząc dodatkowych wydatków, możesz również tworzyć tak zwane poddomeny (subdomeny), które mogą działać jako odrębne adresy internetowe kierujące internautów na podstrony twojego serwisu WWW, lub na odrębne witryny internetowe (np.: sklep.twojadomena.pl, filia.twojadomena.pl)

Co to jest alias e-mail?

Jest to dodatkowy adres poczty elektronicznej (e-mail), skierowany na już istniejącą skrzynkę e-mail. Oznacza to, że posiadając skrzynkę o adresie np. twojeimię@twojadomena.pl, możesz “podpiąć” do niej kolejne (praktycznie bez ograniczeń) adresy e-mail i odbierać na jednym koncie poczty elektronicznej listy pisane pod wszystkie te adresy.

DO OPRACOWANIA!!! Mam już stronę internetową, ale chcę nową. O czym powinienem wiedzieć?

Musisz mieć możliwość zarządzać domeną

Przeniesienie poczty

DO OPRACOWANIA!!! Jak mogę przenieść moją pocztę do nowego serwisu?

Odrębny artykuł “import poczty za pomocą firefox”

DO OPRACOWANIA!!! Potrzebuję strony na już! Co mogę coś zrobić by moja strona powstała bardzo szybko?
  1. Dostarcz nam jaknajszybciej wszystkie teksty jakie chcesz by pojawiły się na Twojej nowej stronie WWW.
  2. Dostarcz nam zdjęcia (ewentualnie inne multimedia) jakie mają się znaleźć na stronie.
  3. Masz ulubione strony, chciałbyś z nich zaczerpnąc niektóre pomysły i rozwiązania? Podeślij nam linki i powiedz co w nich cenisz.