Strona internetowa

Witryna internetowa: MonikiSmakołyki.pl

MonikiSmakolyki.pl to blog kulinarny. Blog jest rozwiązaniem pozwalającym w sposób prosty dla właściciela strony WWW i przejrzysty dla odbiorcy, przedstawiać praktycznie nie kończące się ilości treści (tak tekstowych, jak i innych, np. zdjęć, czy filmów).

Blog pozwala zarządzać wpisami poprzez grupowanie ich w kategorie, a to z kolei daje możliwość prezentowania wpisów na różne sposoby (np. ostatnie wpisy, losowe, popularne czy wpisy z określonych kategorii). Zaletą bloga jest również możliwość interakcji z odwiedzającymi stronę poprzez komentarze, które każdy (lub np. tylko zarejestrowani użytkownicy) może dodać pod wpisami.

Prezentowana strona jest nowym wydaniem bloga funkcjonującego wcześniej pod adresem monikismakolyki.blogspot.com. Jego Właścicielka, doszła do wniosku, że z punktu widzenia bezpieczeństwa witryny (jej danych i zarządzania nią) oraz ze względów wizerunkowych, najlepiej będzie przenieść zawartość strony na nowy serwer i zadbać o własną domenę oraz szatę graficzną – innymi słowy, stworzyć swój własny niezależny blog.

To rozwiązanie oprócz zalet wymienionych powyżej daje również tę przewagę, że pozwala stworzyć stronę taką jaką rzeczywiście chcemy, a nie taką jaką wymuszają szablony na blogspot.com.

Tworząc tę stronę sugerowaliśmy, się sugestiami Właścicielki bloga, a i oczywiście dorzuciliśmy coś od siebie 🙂 Wykonaliśmy też ważny zabieg techniczny, polegający na przekierowaniu ruchu ze starego bloga na nowy. Przekierowanie go praktycznie „jeden do jeden” sprawiło, że linki do poszczególnych wpisów, wciąż działają, a osoby odwiedzające stary blog, automatycznie „lądują” na nowym. Rozwiązanie to sprawia również, że nie tracimy naszych dotychczasowych odbiorców (a nierzadko fanów), a i wyszukiwarki szybko zaczynają podążać za nową stroną.

Dopełnieniem ważnych funkcjonalności nowej witryny było dodanie wtyczek (pluginów), pozwalających udostępniać wpisy na popularnych serwisach społecznościowych i w innych mediach (łącznie aż 24!) oraz polubić profile Autorki na Facebooku i Instagramie.

Choć aktualnie funkcjonalność ta została przez nas ukryta (czeka, aż właścicielka uzna, że jej uruchomienie będzie dla Niej odpowiednie), to w każdej chwili na stronie będzie można uruchomić także listę mailingową, będącą dodatkowym kanałem łączności z odbiorcami. Kanał taki daje możliwość wysyłania powiadomień e-mail o nowych wpisach i innych wydarzeniach związanych z życiem bloga.

Pomyśleliśmy też o tym, by zabezpieczyć nowopowstałą stronę przed niechcianymi „naśladowcami”, dlatego blog funkcjonuje nie tylko pod klasycznym adresem (domeną) bez narodowych znaków diakrytycznych czyli MonikiSmakolyki.pl, ale również z tymi znakami (konkretnie literą „ł”) czyli pod adresem MonikiSmakołyki.pl. Ma to oczywiście dodatkowy atut wizerunkowy.

MonikiSmakolyki.pl - strona WWW
monikismakolyki.pl, palce lizać
monikismakolyki.pl, przepisy na każdą okazję
monikismakolyki.pl, blog kulinarny

Inne projekty

Projekt strony: PaletteDesign.pl
invigilix.pl, strona stworzona przez enze.pl
uGocow.pl, strona WWW od enze.pl

Blog MonikiSmakołyki.pl, to efekt pracy Pasjonatki przygotowywania posiłków, według własnych receptur i pomysłów. To miejsce, które może okazać się inspiracją również dla innych pasjonatów, czy dla wszystkich tych, którzy chcą nieco urozmaicić swoją kuchnię.

 

 

 

 

 

 

 

MonikiSmakołyki.pl

Blog kulinarny - przepisy dla każdego i na każdą okazję