Strona internetowa

Witryna internetowa: e-s-p-com-pl

e-s-p.com.pl to strona WWW w formie wizytówki internetowej (typu One Page). Prezentuje ofertę firmy projektującej i wykonującej instalacje elektryczne. Została wykonana, w miejsce już istniejącej pod tym adresem, strony powstałej wiele lat temu.

Jak w wielu innych tego rodzaju produkcjach, by dać klientom możliwość pełnego kontaktu z firmą, oprócz informacji kontaktowych, wzbogaciliśmy witrynę o formularz kontaktowy oraz interaktywną mapę Google.

Przy okazji tego projektu chcielibyśmy Wam opowiedzieć ciut więcej o tej pierwszej funkcjonalności.

Formularz kontaktowy pracuje w oparciu o pola z założonymi warunkami kontrolującymi poprawność wpisywanych danych. Przykładem może tu być choćby pole adresu e-mail. W polu tym musimy podać adres e-mail, a jeśli podamy ciąg dowolnych znaków, nie wpiszemy znaku „@” lub oznaczenia domeny, w jakiej jest zarejestrowana skrzynka e-mail, przy próbie wysłania wiadomości, formularz zgłosi błąd i poprosi o jego korektę. Mówiąc inaczej, tylko wiadomość z poprawnie podanym adresem e-mail zostanie wysłana.
Aby zabezpieczyć formularz przed botami internetowymi, które mogłyby wysyłać z niego niechcianą pocztę (SPAM), użyliśmy zaawansowanego narzędzia Google, jakim jest, reCAPTCHA w wersji 3. Wprowadza ono tak zwaną kontrolę behawioralną. Na podstawie podejmowanych na stronie działań, ustala czy użytkownik odwiedzający witrynę to człowiek, czy bot. Jeśli człowiek, to oczywiście pozwala wysłać wiadomość poprzez formularz, jeśli bot, zablokuje go. Funkcjonalność tę na pewno doceni każdy, kto doznał uciążliwości wynikających z otrzymywania niechcianej poczty e-mail z własnej strony WWW.

Jeśli chodzi o sam projekt tej witryny, zgodnie z życzeniem Klienta, strona została wykonana w bardzo ciemnej kolorystyce, która nawiązuje do środowiska CAD’owskiego, w którym zwykle pracują osoby projektujące instalacje elektryczne. Tego rodzaju kolorystyka, determinuje nieco inne podejście do projektu niż ma to miejsce w wypadku projektów przygotowywanych w jasnej kolorystyce. Trzeba pamiętać o ryzyku związanym z faktem, że czerń czy szarości potrafią wpływać przytłaczająco na odbiorcę, a i pod względem technicznym należy zwrócić szczególną uwagę na niektóre detale by nie stały się nieczytelne. Z tego względu ikony, teksty i obramowania zostały wykonane w bieli. A fonty użyte na stronie były dobierane ze szczególnym uwzględnieniem tych ograniczeń. Czy udało nam się sprostać zadaniu? Zachęcamy, oceń sam 🙂

e-s-p.com.pl, obraz strony WWW
e-s-p-com.pl, elektryzująca oferta
e-s-p-com.pl, elektryk, który da Ci energię do pracy
e-s-p-com.pl, elektryk

Inne projekty

niemczukowka.pl, projekt od enze.pl
Projekt strony: instalacje.sanok.pl
Projekt strony: promerit.pl

Elektryczne Studio Projektowe zgodnie ze swoją nazwą zajmue się przede wszystkim projektowaniem instalacji elektryczych.

Nie jest to jednak jedyna gałąź działalności firmy. Dopełnieniem jej jest wykonawstwo. Dlatego jeśli poszukujesz firmy, która kompleksowo załatwi Twoje potrzeby związane z prądem w domu, warto byś zainteresował się ofertą ESP.

 

 

 

 

 

 

e-s-p.com.pl

ELEKTRYK, KTÓRY DA CI ENERGIĘ DO PRACY